7 inspiracji na modne paznokcie na jesień 2021

utworzone przez | wrz 15, 2021 | Blog | 0 komentarzy

Jesień to pora roku, w której musimy poświęcić nieco więcej czasu na pielęgnacje skóry i paznokcie. Zazwyczaj osłabione po intensywnym kontakcie ze słońcem wymagają więcej troski. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o dłonie poprzez wykonanie bezpiecznego, modnego manicure hybrydowego. Co będzie modne jesienią 2021 roku? Zapraszamy do lektury przeglądu inspiracji na paznokcie na jesień.

Kolory jesieni – jakiej barwy manicure wykonać na jesień?

Jesień to czas, kiedy otaczamy się kolorami nieco mocniejszymi niż wiosną czy latem. Moje klientki chętnie sięgają po barwy ciemne, które doskonale komponują się z grubszymi swetrami czy szalami. Jesienią 2021 roku najpopularniejszymi kolorami będą: śliwkowy, bordo, fioletowy, granat, szary, żółty i pomarańczowy. Jeśli chodzi o odcienie, to zdecydowanie warto sięgnąć po ciepłe. Będą doskonale korespondować z lekką opalenizną, która pozostała po wakacjach.

Jesienne paznokcie nie muszą być nudne, niezależnie od tego, czy wybierzemy jednobarwne, czy dodatkowo je ozdobimy, na pewno będą przyciągać uwagę. A jak każdy inny manicure hybrydowy z pewnością staną się wygodne.

Zwierzęta na paznokciach – jesienny trend na paznokciach

Ciekawym trendem tej jesieni będzie manicure ze zwierzętami. Tym razem jednak nie chodzi o motywy jak ślady łap, ale o wizerunki samych zwierzaków. Jako że to jesień, to przede wszystkim będą to jeże, lisy, króliki, które najbardziej kojarzą nam się z tą porą roku. Oczywiście zwierzaki nie będą pojawiać się na każdym paznokciu, ale na kilku wybranych. Doskonale będą komponować się z pozostałymi gładkimi. Fajnie mogą również wyglądać zwierzęta na matowym tle. Niezależnie jakie wykończenie manicure wybierzemy, motyw zwierząt na pewno będzie się dobrze prezentował. A do tego będzie zaskakujący.

Stonowany manicure w kolorach nude – doskonały na jesień 2021

Wszyscy ci, którzy nie czują się dobrze w odważniejszych stylizacjach paznokci, z pewnością znajdą również inspiracje dla siebie. Tej jesieni wciąż modny będzie manicure nude, czyli w kolorach naturalnych. Ten, który wpisuje się w porę roku, będzie opierał się nie na różach, a na beżach i delikatnych zieleniach. Manicure nude jest bezpiecznym wyborem, zarówno na co dzień jak i na większe wyjścia. Sprawdzi się więc w każdej sytuacji, również kiedy np. obowiązuje nas określony dress code w pracy.

Geometria na jesiennych paznokciach

Niezależnie od tego, jaki kolor paznokcia wybierzemy na bazę manicure, tej jesieni chętnie będziemy sięgnąć po delikatne zdobnictwo, np. w postaci geometrycznych wzorów. Moje klientki zakochały się w paseczkach naklejanych oraz wykonywanych gęstym ozdobnym żelem. Modne są pajęcze sieci i wszelkiego rodzaju nieregularne linie na paznokciach w barwach kontrastowych bądź też tych samych (jeśli wolimy delikatniejszy efekt).

Oprócz pasków na paznokciach klientek malować będę na pewno wszelkie inne figury geometryczne, najczęściej jako zdobienie na jednym bądź dwóch palcach. Choć panie lubią także czasem zaszaleć i wybierają delikatne geometryczne wzorki na każdym paznokciu.

Liście i roślinność w manicure jesiennym

Tej jesieni w manicure nie zabraknie również motywów roślinnych, na przykład liści, tak charakterystycznych dla tej pory roku. Ale rośliny na paznokciach to również kwiaty, modne przez cały rok lub dynie, wybierane głównie w październiku. Motywy roślinne w manicure jesiennym w 2021 komponować będę na pewno z bazą zieloną, pomarańczową lub szarą. Na każdym z tych teł doskonale wyglądają zdobienia.

Fale, chmury i inne nieregularne kształty na paznokciach jesienią 2021

Jesień to również czas wspominania lata, przyciągania pozytywnych wspomnień w te chłodne i krótkie dni. Stąd na paznokciach również warto powróć do wakacji i zmalować na nich np. delikatne rozmyte fale morskie, chmury bądź inne nieregularne dymki. One sprawdzą się przede wszystkim w kolorach żywych, intensywnych (na stonowanym tle). Ale można je również wykonać w delikatniejszych odcieniach. A jak powstają? Wykonuję je najczęściej korzystając z lakierów hybrydowych typu aquarelle, które doskonale się “rozpływają”, dając efekt delikatnego rozmycia.

Brokat i pyłki na jesiennych paznokciach

Choć brokaty i pyłki kojarzą nam się zdecydowanie bardziej z okresem noworocznym i karnawałem, jak najbardziej można po niego sięgać również jesienią. Oczywiście w barwach dopasowanych do aktualnych trendów. Stąd chętnie wybierane będą paznokcie ozdobione lakierem z brokatem w odcieniach bordo, granatu czy też ciemnej zieleni. Ale w przeciwieństwie do trendów karnawałowych, tu brokat powinien być możliwie drobny i bez innych zdobień. Ja na pewno będę również wykorzystywać opalizujące pyłki dla podkręcenia barw jesiennych lakierów.

Jedno jest pewne, manicure jesienią 2021 będzie kolorowy i wyrazisty!