Fakty i mity na temat tytanowego manicure

utworzone przez | sie 7, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Tytanowym manicurem interesuje się coraz więcej moich klientek. Samo słowo tytan kojarzy im się z trwałością i dobrą jakością. Bądźmy szczere, która z Pań nie chciałaby się pochwalić swoimi paznokciami i pięknie brzmiącą nazwą – tytanowy manicure. Być może właśnie to sprawiło, że ten nowy trend w stylizacji paznokci tak szybko zyskuje dzisiaj popularność. Czym charakteryzuje się on w sposób szczególny?

Przy pomocy jakich kosmetyków najlepiej jest wykonywać tytanowy manicure?

Czy prawdą jest, że tworzymy go bez użycia lamp?

Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższy artykule.

Manicure tytanowy można usunąć tylko i wyłącznie za pomocą acetonu – MIT

Usuwanie tytanowego manicure tylko i wyłącznie za pomocą acetonu to mit. Osobiście wykonuję korektę paznokcia przy pomocy frezarki. Zabieg ten polega na ściągnięciu koloru lub w innych przypadkach french manicure do warstwy budującej i nakładania kolejnych. Istnieje także druga metoda. To ściągnięcie za pomocą wspomnianego wyżej acetonu, ale z dodatkiem odżywczej i witaminowej oliwki. Preparat przygotowuję ogrzewając wcześniej miseczkę z acetonem i oliwką w ciepłej wodzie. Usunięcie tytanu z naszych paznokci trwa tylko kilka minut, a zawarta składzie oliwka odżywia płytkę paznokcia oraz nawilża skórki.

Manicure hybrydowy dedykowany jest dla pań posiadających zniszczoną płytkę paznokcia – FAKT

Manicure tytanowy to zdecydowanie sposób stylizacji paznokci do zadań specjalnych. Najbardziej zadowolone są z niego panie, u których żaden inny manicure nie przynosi trwałego rezultatu. Ten popularny dzisiaj manicure w szczególności polecam właścicielkom bardzo wymagającej płytki paznokcia. Tego rodzaju rozwiązanie utrzymuje się do czterech tygodni bez jakichkolwiek niepożądanych odprysków. Dodatkowo jest on wskazany dla pań, którym zależy na naturalnym oraz trwałym efekcie.

Manicure tytanowy aplikuje się bez użycia lampy UV i LED – FAKT

Produkty dedykowane do tego manicure aplikuję się poprzez nałożenie witaminowej bazy oraz umieszczenie paznokcia w pudrze. Kolejnym krokiem jest preparat wysuszający, błyskawicznie go utwardzający. Manicure przygotowany w ten sposób jest odporny na uderzenia. Wykonanie utrzymuje się na palcach do kilku tygodni i nie używam lamp LED ani UV.

Wykonując manicure tytanowy nie mamy możliwości przedłużania paznokci – MIT

Tytanowy manicure to doskonałe połączenie naturalności i trwałości. Nie jest tajemnicą, że moje klientki najchętniej wybierają właśnie ten podczas wizyty w moim salonie kosmetycznym. Aplikując go mogę z powodzeniem przedłużać paznokcie bez użycia lampy UV/LED tak, aby zachować jego naturalny efekt. Wykorzystując do tego zabiegu pudry, możemy uzyskać bardzo interesujący i popularny ostatnimi czasy efekt ombre.

Manicure tytanowy może wykonać tylko i wyłącznie certyfikowana kosmetyczka – FAKT

Manicure tytanowy w Polsce może wykonać tylko i wyłącznie kosmetyczna posiadająca certyfikat, który mam także i ja.  W przeciwnym razie klientka jest narażona na nieprawidłowo wykonaną usługę oraz ryzyko pojawienia się infekcji i uczulenia. Decydując się na manicure tytanowy, należy po pierwsze bardzo dobrze sprawdzić, czy salon do którego się zgłosiliśmy posiada odpowiednio przeszkoloną kadrę oraz właściwe produkty. Warto pamiętać również o tym, że produkty tzw. tytanopodobne mogą zawierać w swoim składzie typowe substancje do stylizacji akrylowej. W takim wypadku końcowy efekt będzie zupełnie inny.

Manicure tytanowy odżywia i wzmacnia paznokcie – FAKT

W pudrach SNS znajduje się sproszkowany minerał, którym jest dwutlenek tytanu. To składnik stosowany m.in. w produkcji kosmetyków mineralnych. Dodatkowo w produktach płynnych znajdziemy witaminę E i wapń. Oprócz tego znajduje się tam oliwka do skórek posiadająca witaminy A, E, B5, D3, która odżywia i wzmacnia płytkę paznokcia. Natomiast w pudrach znajdują się substancje antyseptyczne i dezynfekujące, stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych. Składniki te dają nam pewność, że produkty są bezpieczne i możemy je bezpośrednio nakładać na paznokcie, a także dobrze sobie radzą w kontakcie ze skórą. Dla osób, którym prawa zwierząt leżą głęboko na sercu (w  tym także i dla mnie) istotna będzie informacja mówiąca o tym, że pudry SNS są organiczne i nietestowane na zwierzętach.