Hybrydy syrenka, jak uzyskać ten świetny efekt na paznokciach

utworzone przez | maj 28, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Przeglądając nowe numery magazynów modowych, mam wrażenie, że niewiele z prezentowanych trendów zostaje na dłużej. Niektóre trwają sezon, ale inne pojawiają się tylko na chwilę i nawet nie zdążą na dobre zagościć na ulicach. Podobnie jest z paznokciami.

Robiłam już wiele rodzajów hybryd, od tęczowych i mieniących się wzorów, po stonowane pastele oraz klasyczne kobiece czerwienie. Jednak tym, co przykuło moją uwagę, jest hybryda syrenka. Od kilku lat jestem systematycznie proszona o jej wykonanie, a dzięki różnym bazom i pyłkom za każdym razem wyczaruję coś, co aktualnie jest na topie.

Hybrydy i ich możliwości

Lakiery hybrydowe pozwalają utrzymać pięknie wyglądające paznokcie nawet przez kilka tygodni. Jednak utwardzanie lakieru pod lampą to nie tylko wyjątkowo trwałe paznokcie, ale też wiele innych możliwości, które odpowiednio zastosowane dadzą nam magiczny efekt! Różny czas utwardzania pozwala na wzbogacenie lakieru brokatem, uzupełnianie go innymi kolorami czy naklejkami.

Hybrydy syrenki, co to znaczy?

Efekt syrenki w klasycznym wykonaniu to nałożenie na wcześniej pomalowane paznokcie drobnego pyłku. Aplikacja jest niezwykle prosta i nie zajmuje dużo czasu, a zabiegane klientki będą z niego najbardziej zadowolone. Dzięki temu, że brokatowe drobinki widowiskowo mienią się w słońcu, efekt syrenki będzie świetnym wyborem na urlop w ciepłych krajach. Uwielbiam w syrenkowych hybrydach ich plastyczność. W zależności od sposobu, w jaki nałożę go na paznokcie, lakier może mienić się niczym hologram lub przypominać zimowy szron.

Jak nakładać syrenkę, dwa najlepsze sposoby

Podstawową bazą dla syrenki jest standardowy manicure. Kolor jest dowolny, to właśnie on w połączeniu z sypkim i drobnym brokatem da wymarzony efekt, a możliwość wyboru pozwoli na dopasowanie paznokci do swojej osobowości i noszonych stylizacji.

Odpowiednio przygotowaną bazę utwardzamy, a na warstwę dyspersyjną, czyli lepką część powstałą po utwardzaniu paznokci, nakładamy syrenkowy pyłek. Aplikować możemy na różne sposoby:

  • pacynką do cieni;
  • pędzelkiem;
  • zanurzonym w proszku palcem.

Najważniejsze jest, żeby proszek nanosić delikatnymi puknięciami, a dopiero później pocierać.

Drugim sposobem jest użycie syrenki w płynie zamiast proszku, jest to zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ nie wymaga od nas wprawy. Wadą tego sposobu jest mniej wyraźny efekt i słabsze opalizowanie drobinek, ponieważ będzie ich o wiele mniej.

Na koniec wystarczy pamiętać o nałożeniu topu i standardowym utwardzeniu.

Jak zrobić paznokcie z efektem syrenki

Źródło: pinterest.com

Na co nakładać pyłek — syrenka niejedną ma twarz

Pamiętacie mitologiczne syreny? Ich zadaniem było kuszenie pływających po morzach mężczyzn. Uwodziły tonem swojego głosu i pięknością ciała, a wprowadzona w trans załoga kierowała się ku mieliźnie. Niestety cudowne kobiety okazywały się żądnymi krwi bestiami i pożerały niczego niespodziewających się marynarzy.

Na szczęście hybrydowe syrenki mają więcej wspólnego z baśniowymi stworzeniami i ich mieniącymi się w słońcu ogonami niż z potworami. Pyłek może opalizować w ciepłych lub zimnych odcieniach, co podkręca kolor bazy lub całkowicie go odmienia. Ciepłe tony będą idealnie stapiać się z różami, koralami i beżami oraz większością pasteli. Pył o zimnej dominancie pięknie wygląda na bieli, niebieskościach i turkusie. Ostatnia opcja najbardziej kojarzy się z rybim ogonem, przez co jest często uznawana za jedyną i oryginalną.

Efekt syrenki, dlaczego nie wychodzi?

Osoby początkujące w robieniu manicure hybrydowego mogą mieć problem podczas nakładania lakieru i pyłu. Pamiętam, że sama musiałam eksperymentować z czasem utwardzania, ponieważ moja lampa była za mocna i lakier zasychał z wytworzeniem zbyt małej warstwy dyspersyjnej. Za mała lepkość sprawia, że błyszczący proszek odpada albo zostają nieestetyczne dziury na paznokciach, a przecież nie o to nam chodzi. Inne problemy, z którymi się spotkałam podczas pracy:

  • pyłek brudzi warstwę, zamiast się wcierać lub zwija się z lakierem — taki efekt daje nam źle utwardzona baza i jednoczesne nałożenie zbyt dużej ilości syrenki w proszku;
  • efekt nie jest równomierny na całej płytce — wtarliśmy za mało proszku lub lakier nieregularnie zasechł;
  • efekt syrenki ściera się za szybko — zapomnieliśmy o topie albo położyliśmy go za mało;
  • warstwa z efektem syrenki zaczyna się łuszczyć — za krótko trzymaliśmy bazę pod lampą.

Jeśli zapamiętamy, żeby nie przesadzać z grubością warstw, a paznokcie dokładnie omieciemy pędzelkiem przed nałożeniem topu, to efekt syrenki wyjdzie za każdym razem.

Hybrydy i efekt syrenki, na gładko czy z efektem szronu?

Efekt syrenki zazwyczaj kojarzy się z gładką płytką paznokcia i hologramowym kolorem, jednak od czasu do czasu można zaszaleć i zrobić hybrydy z efektem szronu. Polecam go, szczególnie kiedy nie mamy zaplanowanych prac domowych, ponieważ chropowata struktura łatwo się uszkodzi, jeśli o nią nie zadbamy.

Różnica w wykonaniu polega na tym, że w przypadku efektu szronu top aplikujemy przed aplikacją syrenki i nie wcieramy go w lakier. Paznokieć z pozostałego pyłku czyścimy po utwardzaniu, co da nam piękny trójwymiarowy efekt. Uwielbiam tworzyć baśniowy manicure, dzięki niemu mogę zagwarantować sobie dobry humor nawet w najbrzydszy dzień i zarazić nim swoje klientki.

Pixel efekt, czym się różni od efektu syrenki?

Innym wariantem stworzonym na bazie efektu syrenki są pikselowe hybrydy. Zazwyczaj wykonuję je podobnie jak efekt szronu, czyli nakładam pyłek na top, w tym przypadku o nieco grubszej strukturze. Hybrydy zrobione w ten sposób mają ciekawą, gruboziarnistą strukturę i pięknie mienią się w słońcu. Najlepiej wyglądają w kontrastowych, nasyconych i fluorescencyjnych kolorach.

Nazwa efektu słusznie kojarzy się z komputerowym pikselem i sposobem tworzenia z nich grafiki, a nawet animacji. Ciekawostką jest, że w drogeriach także kupimy zwykłe lakiery gruboziarniste, które po pomalowaniu dają pixel efekt.