Jak przygotowuję paznokcie swoich klientek do jesieni i zimy? Odpowiadam na Wasze pytania!

utworzone przez | lis 10, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Już kolejny rok z rzędu lato bardzo płynnie przechodzi w jesień. Podobnie z paznokciowymi trendami. Klientki przychodzą do mnie, prosząc o stylizacje i zabiegi typowo letnie. Powoli staram się przestawiać je na zimową pielęgnację, ponieważ tylko dobrze przygotowane dłonie będą piękne i dobrze nawilżone przez całą zimę. Nie trzeba używać agresywnych metod, wystarczy systematycznie zwiększać ilość zabiegów nawilżających.

Oto skrócony sezonowy podręcznik z wszystkim, co ułatwi odpowiednie dbanie o dłonie i paznokcie. Ułożyłam go na podstawie pytań, które zadajecie mi podczas wizyt.

Jak dbać o odpowiednie nawilżenie rąk i paznokci?

Nawilżenie – najczęstszy problem, z jakim się borykacie. Warto wiedzieć, że pierwszym krokiem w kierunku zdrowej skóry jest odpowiednia ilość wypijanej wody. Często zapominacie, że to właśnie odwodnienie może prowadzić do suchości i wtedy nie poradzi sobie z nią nawet najlepszy zabieg. Co więcej, w przypadku zażywania niektórych leków, powinnyście wypijać nawet 3 litry wody dziennie.

Dopiero teraz wchodzą do gry krem do rąk i spółka 🙂

Profesjonalne balsamy mają wysoką zawartość mocznika i gliceryny, które mocno zmiękczają, nawilżają oraz osłaniają skórę. Zabiegi nawilżające łączą peeling, maseczkę i dokładny masaż z rozprowadzeniem kremu. W domu wystarczy tylko regularnie wcierać ulubione mleczko.

Nie zapominajcie o skórkach wokół paznokci, one też się przesuszają.

Mroźne poranki mogą stanowić wyzwanie dla dłoni. Odpowiednio zabezpieczone zniosą je bez uszczerbku, jednak pamiętajmy, że kremy na bazie wody mogą wzmagać negatywny wpływ mrozu. Nie smarujemy się zaraz przed wyjściem, lepiej odczekać około 20-30 minut.

Peeling dla rąk i paznokci – jak powinien wyglądać?

Pytając o peeling zapominacie, że paznokciom także można go zafundować. Przecież to nic innego, jak drobinki, które ścierają martwy naskórek – to właśnie on daje efekt wysuszonej i szorstkiej skóry. Peeling połączony z masażem oddziałuje również na paznokcie, jednak można dodatkowo wykonać inny zabieg, na przykład manicure japoński. Opiera się on na ścieraniu płytki, a następnie zabezpieczeniu jej specjalną substancją dającą połysk.

Efekty peelingu dłoni zobaczymy niemal natychmiast:

  • skóra rozjaśni się;
  • znikną suche “skórki”;
  • dłonie staną się gładkie w dotyku;
  • balsam będzie wchłaniał się o wiele szybciej niż zazwyczaj;
  • płytki paznokci zyskają zdrowego różowego kolorytu;
  • poprawione zostanie także ukrwienie dłoni.

Jak zadbać o paznokcie na jesień

Co zrobić ze skórkami wokół paznokci?

Zaniedbane dłonie charakteryzują się pokaźnymi skórkami narastającymi wokół paznokci. Na szczęście nie jest niczym groźnym, to proces całkowicie naturalny. Zaraz po zmiękczeniu rąk zabiegami, można zabrać się za ich usuwanie. Zazwyczaj wcieram w nie dodatkowy preparat zmiękczający, a następnie delikatnie odsuwam bambusowym patyczkiem.

Pokaźne skórki wycinam cążkami lub frezarką, a na koniec przeprowadzam masaż oliwką. Klientkom polecam smarować je na noc wazeliną lub maścią z witaminą A.

Jeśli będziecie dbać o okolice paznokci systematycznie, to wycinanie skórek stanie się zbędne, a także przyspieszy to wiele zabiegów kosmetycznych.

Jaki manicure wybrać w okresie jesienno-zimowym?

Brzydka pogoda i krótki dzień nie sprzyjają aktywności, dlatego nienagannie położonym lakierem przyjdzie nam się cieszyć o wiele dłużej. Warto wykorzystać kilka tricków, które pozwolą nam rzadziej odwiedzać salon. Chociaż muszę przyznać, że będę tęsknić za letnimi wizytami.

Polecam malowanie płytek z pozostawieniem w pobliżu obłączka paska w kolorze nude. Dodatkowo naturalny manicure jest dalej na topie, więc nasze dłonie nie stracą na uroku. Pozwoli to na zamaskowanie odrastającego paznokcia, co bywa problematyczne szczególnie u wielbicielek hybryd – ich wytrzymałość pozwala na tygodnie noszenia bez zniszczenia lakieru.

Rodzaje manicure, na których upływ czasu widać najszybciej to wszystkie metody wykorzystujące pyłki i te bardziej wzorzyste.

Jakie zabiegi chronią paznokcie przed chłodem?

Zawsze powtarzam, że każdy lakier chroni paznokcie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Warto jednak co jakiś czas robić sobie przerwę i zamiast typowej hybrydy nałożyć odżywkę oraz wykonać zabiegi, o których pisałam wyżej. Zarezerwujmy kilka dni w naszym kalendarzu już teraz, jeśli chcemy urządzić naszym dłoniom SPA jeszcze przed świętami. Terminy robią się coraz bardziej napięte, a najlepszy efekt da systematyczne działanie i powtórzenie zabiegu nawilżającego, zanim zdecydujemy się na wytrzymały lakier w świątecznym kolorze.