Jak zrobić idealne hybrydy na krótkich paznokciach?

utworzone przez | maj 8, 2021 | Blog | 0 komentarzy

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały manicure, ale nadal wiele kobiet ma wątpliwości, czy krótkie hybrydy będą wyglądać równie elegancko, jak na długich paznokciach. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Krótkie paznokcie hybrydowe są ładne, schludne, a do tego mniej narażone na odpryski. Jak zrobić idealne hybrydy na krótkich paznokciach? Które kolory i jakie wzory będą wyglądać na nich najlepiej?

Czy krótkie paznokcie nadają się do wykonania manicure’u hybrydowego?

Hybrydy to świetny sposób na trwały i efektowny manicure, który szczególnie dobrze prezentuje się na długich paznokciach w kształcie migdałków czy modnych ostatnio trumienek. Jednak nie każda z nas może pozwolić sobie na zapuszczenie paznokci. Często uniemożliwia nam to praca, posiadanie małego dziecka lub nasze płytki są z natury kruche i łamliwe. Nie oznacza to jednak, że hybrydy nie są dla nas! Na krótkich paznokciach będą wyglądać równie estetycznie i kobieco.

Jak zrobić hybrydę na krótkich paznokciach krok po kroku?

Hybrydy będą się prezentowały stylowo u każdej kobiety. Krótkie paznokcie można pomalować zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. W przypadku samodzielnej pracy warto kierować się zasadami, dzięki którym uzyskamy idealny efekt na naszych dłoniach.

Krok 1: Przygotowanie skórek

W przypadku krótkich paznokci ten krok jest bardzo istotny, a pominięcie go negatywnie wpłynie na wygląd hybryd. Na początku warto zaaplikować preparat zmiękczający skórki, a po odczekaniu kilku minut odsunąć je za pomocą drewnianego patyczka. Pozostałości można wyciąć za pomocą cążków. 

Krok 2: Ustalenie kształtu paznokci

Ustalenie kształtu krótkich paznokci będzie polegało na wyrównaniu ich, a następnie spiłowaniu w subtelny łuk lub zaokrągleniu boków. Posiadaczki szerokiej płytki powinny zrezygnować z kwadratowych paznokci, które mogą w ich przypadku wyglądać masywnie.

Krok 3: Stworzenie manicure

Po ówczesnym przygotowaniu skórek i nadaniu paznokciom pożądanego kształtu, można przejść do wykonywania stylizacji. Pierwszym krokiem będzie zmatowienie płytki paznokcia za pomocą bloku polerskiego. Następnie konieczne jest przemycie jej wacikiem nasączonym cleanerem. 

Właściwy manicure rozpoczynamy od nałożenia bazy. Warto w przypadku krótkich paznokci zastosować metodę malowania pod skórki, co nie tylko optycznie wydłuży płytkę, ale także sprawi, że odrost pojawi się znacznie później. Na utwardzoną w lampie bazę nakładamy cienką warstwę wybranego lakieru. Dla pełnego pokrycia płytki najlepiej pomalować paznokcie trzy razy. 

Każdą warstwę utwardzamy ją w lampie, dostosowując czas do posiadanego przez nas sprzętu i odcienia lakieru (ciemne kolory utwardzają się dłużej). Na ostatnią warstwę lakieru nakładamy top coat, po czym odtłuszczamy paznokcie. Gotowe!

Hybrydy na krótkich paznokciach – przydatne wskazówki

Malując krótkie paznokcie, musimy wykazać się znaczne większą precyzją, niż w przypadku długich. Bardzo ważną kwestią jest dokładane odsunięcie skórek. Znaczenie będzie miał także kształt. Najlepiej prezentują się paznokcie spiłowane w migdałki lub z zaokrąglonymi bokami. Starajmy się także, by płytka nie była zbyt krótka. Optymalnie powinna być równa z opuszkami palców.

Jakie kolory hybryd wybrać dla krótkich paznokci?

Trendy kolorystyczne zmieniają się co sezon, dlatego chcąc stworzyć stylowy manicure można kierować się aktualną modą. Wiele kobiet wciąż jest przekonanych, że ciemny kolor hybryd nie sprawdza się na krótkich paznokciach. Nic bardziej mylnego! Elegancko i gustownie będzie się prezentowała zarówno czerń, jak i czerwień, granat czy intensywny fiolet. To właśnie te kolory dodadzą stylizacji charakteru i wysmuklą optycznie zarówno palce, jak i samą dłoń. Na krótkich paznokciach równie dobrym wyborem będzie któreś z klasycznych rozwiązań, jak french, ombre czy odcienie nude. Te eleganckie i dziewczęce propozycje sprawdzą się noszone na co dzień, jak i na większe wyjścia.

Jakie są najmodniejsze wzory hybryd na krótkich paznokciach?

Miłośniczki wzorków na paznokciach z pewnością ucieszy to, że na krótkich paznokciach prezentują się one równie stylowo, co na długich. Ważne jest jednak zachowanie umiaru, bowiem powierzchnia do ozdobienia jest tu znacznie mniejsza. W modzie są subtelne zdobienia, na przykład w postaci poziomych pasków, które optycznie wydłużą płytkę. Pięknie wyglądają także pojedyncze kryształki, rozmieszczone w wymyślny sposób. Niezwykły efekt uzyskamy również za pomocą wzorów geometrycznych czy roślinnych.

Krótkie paznokcie hybrydowe – inspiracje

Stworzenie idealnego manicure’u hybrydowego na krótkich paznokciach wcale nie musi być trudne. Wystarczy jedynie kierować się wskazówkami i włożyć w jego wykonanie nieco więcej precyzji. Mimo mniejszej powierzchni płytki paznokcia, krótkie hybrydy także mogą być efektowne i stylowe! Poniżej prezentuję kilka inspiracji na modne hybrydy, którymi można się zachwycić.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest