Kiedy zrobić manicure przed ślubem? Przewodnik dla panien młodych

utworzone przez | lut 28, 2020 | Blog | 0 komentarzy

Okres przedślubny wypełniony jest przez różnego rodzaju przygotowania. Ostatnich kilka tygodni panna młoda poświęca nie tylko na dopięcie ostatnich kwestii technicznych i formalnych, ale również na zadbanie o siebie. Nic dziwnego, każda kobieta w tym ważnym dla siebie dniu, chce wyglądać pięknie. Kiedy jest najlepszy czas, żeby zadbać o dłonie i paznokcie?

Kiedy należy zacząć dbać o dłonie przed ślubem?

Moje klientki często zapominają o tym, że o zdrową skórę należy dbać stale. Zawsze znajdzie się grupa panien młodych, które miesiąc przed próbują usilnie schudnąć i poprawić wygląd swojego ciała. Niestety, na wszystkie zabiegi pielęgnacyjne potrzebny jest czas. Podobnie jak ze skórą całego ciała, także ta na dłoniach wymaga regularnego nawilżania (zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego) oraz usuwania martwego naskórka. Takie zabiegi, jeśli jeszcze ich nie stosujemy, warto wdrożyć w naszą codzienność minimum trzy miesiące przed ślubem. Wtedy będziemy mieli szansę zauważyć różnicę w stanie skóry. 

Zabieganym pannom młodym zawsze polecam zabiegi na dłonie w moim salonie. Rytuały spa pozwalają na dokładne oczyszczenie skóry i dogłębne jej nawilżenie. Najlepsze efekty uzyskamy po kilku zabiegach w odstępach kilkutygodniowych. Inwestycja w wygląd dłoni na pewno się opłaci, nie tylko manicure będzie się lepiej prezentował, ale całe ręce będą idealnie wyglądać.

Oczywiście nie możemy również zapominać o właściwym odżywianiu i nawadnianiu naszego organizmu. Wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. Dieta zaś powinna obfitować w warzywa, zdrowe tłuszcze, owoce oraz źródła białka. Połączenie tego wszystkiego zapewni nam zdrowy organizm i promienną skórę.

Rezerwacja terminu – nie zapomnij o tym odpowiednio wcześnie

Sam manicure ślubny wykonuje się “na ostatnią chwilę”. By było to możliwe, kilka tygodni wcześniej musimy pomyśleć o zarezerwowaniu wizyty u kosmetyczki. Nie ma nic gorszego niż konieczność odmówienia panny młodej, która zaspała i zapomniała się umówić. Drogie kobiety pamiętajcie, by zadzwonić lub napisać około miesiąca przed ślubem do swojej ulubionej manicurzystki i umówić się na pasujący termin.

Tutaj warto poruszyć jeszcze jedną kwestię, co jeśli nie robimy regularnie manicure i nie mamy sprawdzonej kosmetyczki? Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie namiarów na kogoś z polecenia koleżanek. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto odpowiednio wcześniej o tym pomyśleć i przetestować kilka gabinetów w pobliżu domu, by znaleźć kogoś zaufanego i kompetentnego.

Czy warto wykonywać próbny manicure?

Choć niektórym może się to wydawać niepotrzebne, ja zawsze rekomenduje wykonanie “próbnego” manicure, szczególnie jeśli kobieta na co dzień go nie nosi. Co jest tego powodem? Niektóre techniki zdobienia paznokci, jak na przykład manicure hybrydowy może uczulić lub w wyjątkowych sytuacjach źle się trzymać. Profesjonalna kosmetyczka nie powinna mieć co prawda problemu z przygotowaniem trwałego manicure hybrydowego, ale zdarzają się paznokcie, na których niektóre marki produktów się nie trzymają. Dzięki wykonaniu próbnego manicure będziemy mieli pewność, że zastosowane produkty dobrze się utrzymują i nic złego się z nimi nie dzieje.

Jest również kolejny aspekt pozytywny takiego próbnego manicure. W technikach, które pogrubiają paznokieć, jak żel czy akryl, panie mogą na początku czuć się niekomfortowo. Do takich paznokci trzeba się po prostu przyzwyczaić. Dlatego dobrze mieć już wcześniej ozdobione w ten sposób dłonie, tak, by w dniu ślubu żaden dyskomfort nie zaprzątał nam głowy.

Wykonanie próbnego manicure może nam również pomóc w dobraniu odpowiedniej stylizacji ślubnej paznokci. Jest to szczególnie przydatne w przypadku niezdecydowanych panien młodych lub tych, które mają zbyt dużo różnych inspiracji w głowie.

Tak jak wspomniałam, jeśli kobieta regularnie chodzi na manicure, ja znam jej paznokcie i upodobania, próbny ślubny manicure nie jest już konieczny.

Dlaczego warto zrobić próbny manicure ślubny?

Kiedy najlepiej zrobić manicure i pedicure przed ślubem?

Te dwa rodzaje manicure można wykonywać łącznie lub osobno, w zależności od czasu, który dysponuje panna młoda. Wcześniej, np. na początku przedślubnego tygodnia można z powodzeniem wykonać pedicure. Trzyma się on zawsze zdecydowanie lepiej, a paznokcie rosną wolniej, nie będzie więc problemu odrostów.

Jeśli zaś chodzi o ślubny manicure, to zdecydowanie rekomenduje wykonanie go nie wcześniej niż w środę przed datą wydarzenia. Czwartek lub piątek są zdecydowanie optymalnymi terminami. Jest to uzasadnione kilkoma czynnikami:

  • nie ma mowy o uwidocznieniu odrostu w tak krótkim czasie,
  • minimalizujemy możliwość powstania ubytków po np. uderzeniu w coś palcem,
  • część panien młodych w stresie lubi bawić się paznokciami i je obdrapywać. Jeśli wykonamy je tuż przed ślubem, nie ryzykujemy, że dojdzie do takiej sytuacji.