Manicure japoński – czym jest i czy warto go stosować?

utworzone przez | mar 12, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Zdarza się, że po częstym wykonywaniu manicure hybrydowego kondycja naszych paznokci się osłabia. Jest to oczywisty sygnał do zrobienia sobie przerwy od kolorowych hybryd. Wiem, jak ciężkie to bywa, gdy przyzwyczajasz się do widoku paznokci pokrytych lakierem. Osłabione paznokcie często wyglądają mało estetycznie i mają ubytki w płytce. Czy jest sposób na piękne i odżywione paznokcie wyglądające schludnie i elegancko?

Wszystkie panie uzależnione od manicure mogą odetchnąć z ulgą. Z pomocą nadchodzi manicure japoński, który nie tylko regeneruje paznokcie, ale i pięknie się prezentuje!

Czym jest manicure japoński?

Kiedy po raz pierwszy spróbowałam manicure japońskiego? Po mojej mocno nieudanej wizycie u kosmetyczki, które robiła mi manicure. Wówczas zwracałam większa uwagę na to, by usługa była wykonana tanio, a nie na jej poprawność. Niestety, o konsekwencjach tej decyzji przekonałam się przy próbie samodzielnego zdjęcia hybrydy. Lakier nie chciał odejść od płytki, a gdy już to robił, tworzył w niej dotkliwe ubytki. W efekcie czego, otrzymałam łamliwe paznokcie przypominające papier. Płytka była porysowana i podziurawiona – wiedziałam, że moje paznokcie długo nie zapomną o tym, co im zgotowałam. To właśnie wtedy natrafiłam na manicure japoński.

Manicure japoński jest stosowany przez kobiety od 400 lat. To sposób pielęgnacji paznokci znany japońskim arystokratkom. Wcieranie odpowiedniej kombinacji naturalnych substancji sprawiało, że paznokcie były mocne i błyszczące.

Skoro efekt perłowych paznokci jest znany kobietom od wieków, to może jednak warto zaufać orientalnej mądrości, która stała się popularna również w Europie?

Potwierdzam, zdecydowanie warto. Po zabiegu, który nie trwał dłużej niż 40 minut, moje paznokcie wyglądały pięknie i nie nosiły oznak zniszczenia. Regeneracja przebiegała szybciej a bo moje paznokcie lśniły naturalnym blaskiem.

Na czym polega manicure japoński?

Mimo że wykonywanie manicure japońskiego przypomina prawdziwy rytuał to tak naprawdę, jest bardzo prosty do zrobienia. Manicure polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia pasty zawierającej kombinację witaminy A i E, kreatyny, pyłku pszczelego oraz krzemionkę z Morza Jońskiego. Taka mieszanka substancji naturalnych sprawia, że paznokcie są odżywione, regenerują się szybciej, a także są pobudzone do wzrostu.

Następnie powierzchnia paznokcia jest polerowana specjalnym pudrem chroniącym płytkę paznokcia pokrytą pastą.

Dla ułatwienia wykonania zabiegu, etapy wykonywania zabiegu są oznaczone numerkami. Dzięki temu mamy pewność, że manicure będzie wykonany poprawnie i bez niepotrzebnego głowienia się.

Na rynku są dostępne specjalne zestawy do wykonania manicure japońskiego — każda z pań może zadbać o swoje paznokcie w domowym zaciszu. Okres wiosenny to idealny czas na wypróbowanie nowego sposobu pielęgnacji chroniącej paznokcie przed odczuwalną zmianą temperatur!

manicure japoński na odżywienie paznokci

źródło: pinterest.com

Kto będzie zadowolony z efektu manicure japońskiego?

Manicure japoński powinien spodobać się wszystkim paniom uwielbiającym naturalny wygląd paznokci. Szczególnie polecam go tym kobietom, które mają problem z łamliwymi paznokciami. Manicure japoński pomaga w regeneracji płytki, która uległa zniszczeniu, a imponujące efekty są widoczne po jego pierwszym wykonaniu.

Każda wielbicielka hybryd, żeli i akryli również doceni właściwości delikatnego manicure japońskiego. To sprawdzony sposób na odżywienie paznokci po długotrwałym noszeniu hybryd. Jeśli Wasze paznokcie potrzebują przerwy i regeneracji, to warto pomyśleć nad wykonaniem manicure japońskiego.

Manicure japoński – jak często wykonywać?

Manicure japoński to sposób na długotrwałą pielęgnację paznokci. Efekt wykonanego zabiegu utrzymuje się ponad 2 tygodnie. Można by pomyśleć — skoro manicure japoński ma tak zbawienne działanie na paznokcie, to może warto go stosować cały czas?

Otóż nie, mimo że często zaleca się wykonywanie serii 3-6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach między jednym a drugim, radzę, by jednak stosować manicure japoński raz na 1-2 miesięcy. Dlaczego?

Wszystko w nadmiarze może zaszkodzić, z witaminami można przesadzić. Wykonanie manicure japońskiego wymaga starcia wierzchniej części płytki paznokcia po nałożeniu pasty i pyłku sprawia to, że paznokcie są mocniejsze. Częste tarcie płytki może jednak przyczynić się do jej osłabienia. Precyzyjne wykonywanie zabiegu w odpowiednich odstępach sprawi, że z manicure japońskiego wyciągniemy wszystko to, co wpływa znakomicie na nasze paznokcie.

Warto też pamiętać, że po wykonaniu manicure japońskiego nie powinno stosować się innych lakierów. Natłuszczona płytka nie będzie utrzymywała lakieru na płytce.

Uwielbiam efekt perłowych, odżywionych paznokci, które zbierają masę komplementów. Jeśli zależy Ci, by Twoje paznokcie wyglądały na pokryte najlepszą odżywką, a ich naturalne piękno było uwypuklone, to stanowczo powinnaś sięgnąć po zestaw do manicure japońskiego.