Manicure ombre, czyli modny efekt również na paznokciach

utworzone przez | wrz 5, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Francuski manicure ombre wtargnął do świata mody i urody już na dobre. Od kilku sezonów słyszę stałe prośby o to, aby wykonać tego typu paznokcie. Manicure ombre to nic innego jak połączenie dwóch lub trzech kolorów w płynnym przejściu. To doskonały sposób na niebanalne paznokcie. W momencie, kiedy np. chcemy postawić na jedną tonację w kolorze naszych paznokci, dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zdobienie w barwie ombre. Efekt ten, wbrew pozorom jest bardzo łatwy do uzyskania i daje pewność, że paznokcie zawsze będą wyglądały zjawiskowo!

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Tajemnicze słowo ombre – co to oznacza?

Słowo to pochodzi z języka francuskiego i posiada nie jedno, a kilka znaczeń. W świecie mody jest rozumiane jako sztuka stosowania kilku odcieni koloru, aby uatrakcyjnić odbiór wizualny. Tego typu styl stosuje się przy farbowaniu włosów (od kilku lat to bardzo modny trend) oraz przy stylizacji ubrań i dodatków. Francuski manicure ombre daje nam wiele możliwości stworzenia niezapomnianych kolorów i wzorów, a wszystko zależy od fantazji i pomysłu klientki. W przypadku paznokci istnieje niezliczona ilość odcieni i kolorów, które możemy połączyć ze sobą.

Idealne ombre hybrydowe, czyli o czym warto pamiętać?

Proces tworzenia idealnego ombre na paznokciach jest prosty. Dla osoby wprawionej w malowaniu paznokci nie stanowi on żadnego problemu. Jednak efekt zależy tutaj od kilku czynników, które zawsze biorę pod uwagę, jak:

  • lakier do paznokci;

Zawsze stawiam na bardziej solidne i sprawdzone lakiery. Nie muszą być one z najwyższej półki cenowej, ale chcę mieć je sprawdzone i mieć 100% pewności, że nie będą odpadały po krótkim czasie.

  • wysychanie lakieru do paznokci;

Nim rozpocznę malowanie paznokci, upewniam się, że główna warstwa lakieru we właściwy sposób wyschła. Nałożenie drugiej warstwy lakieru jest możliwe tylko i wyłącznie, kiedy pierwsza stwardnieje. Aby zwiększyć trwałość lakieru, stosuję również specjalną bazę pod lakier.

Francuski manicure ombre – wersja różnokolorowa

Różnokolorowe ombre to malowanie każdego paznokcia na inny odcień tego samego koloru. Powinny one układać się od najciemniejszego do najjaśniejszego. Idealne, różnorodne ombre hybrydowe to 5 różnych lakierów pochodzących z tej samej gamy kolorystycznej. Równie dobre ombre uzyskuję także przy pomocy 3 różnych lakierów. Wtedy stopniuję ich krycie z każdą dodatkową warstwą. Mogę także mieszać i łączyć kolory, które aktualnie posiadam. Dzięki temu zabiegowi otrzymuję paznokcie pośrednie, które dobrze wpasują się do wykonanego manicure ombre.

Francuski manicure ombre – wersja gradientowa

To technika trochę trudniejsza, która najładniej wygląda na dłuższych paznokciach. Do jego wykonania potrzebuję 2 lakierów, kawałka gąbki (np. używanej do makijażu), taśmy klejącej oraz bazy pod lakier. Pierwszym krokiem, który wykonuję, jest zabezpieczenie skórek znajdujących się przy paznokciu poprzez naklejenie taśmy. Następnie, całą płytkę paznokcia maluję bezbarwną bazą, aby zabezpieczyć ją przed przebarwieniami. Pierwszą warstwę ombre na paznokciach maluję najjaśniejszym kolorem, który wybrała moja klientka. Po jego wyschnięciu przy pomocy gąbki aplikuję mniej więcej do połowy paznokcia ciemniejszą barwę. Lekko dociskam gąbkę i odbijam kolor przy pomocy metody stemplowania. Aby ulepszyć francuski manicure ombre, nakładam jeszcze jeden kolor nieco wyżej na paznokciu. Tak wykonany manicure wygląda o wiele ciekawiej. Odrobina brokatu na szczycie płytki paznokcia nadaje jeszcze bardziej szykownego wyglądu naszym dłoniom.

Francuski manicure ombre wersja gradientowa 2

Wykonuję jeszcze jedną wersję ombre – gradientową. Tworząc ją, nanoszę wszystkie wybrane kolory na paznokieć. Na powierzchni gąbki nakładam lakiery w kolejności, aby następnie stempelek przygotowany w taki sposób, kilkakrotnie odcisnąć starannie na paznokciu. Podczas wykonywania tego typu zabiegu staram się w taki sposób pracować gąbką, aby granica między kolorami była jak najbardziej płynna. Jeśli moja klientka życzy sobie bardziej intensywny kolor, to wtedy dokładnie w taki sam sposób nakładam kolejną warstwę.

Manicure ombre za pomocą gąbki

Idealne ombre hybrydowe to połączenie kilku kolorów, które razem będą wyglądały we właściwy sposób. Zawsze doradzam moim klientkom, aby dokładnie przemyślały swój wybór. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych poprawek, czy zmian. Dobrym rozwiązaniem jest test lakieru na paznokciach, aby zobaczyć, jak prezentuje się on w różnych okolicznościach. Cały proces rozpoczynam od wykonania zwykłego manicure i pomalowania go lakierem bazowym. Następnie, wylewam ten lakier wraz z odcieniem na kartonik i mieszam ze sobą ostrym narzędziem. W tak przygotowanych lakierach moczę gąbeczkę i przykładam tak, aby kolory na niej i na paznokciach się zgadzały. Następnie usuwam nadmiar lakieru ze skóry palców. Tak wykonany manicure daje nam efekt matowy. Aby uzyskać efekt błyszczących paznokci, maluję raz jeszcze paznokcie lakierem bezbarwnym.