Matowy manicure hybrydowy – jak go uzyskać i wykorzystać?

utworzone przez | sie 16, 2021 | Blog | 0 komentarzy

Jak już wiecie, uwielbiam wszelkie eksperymenty w manicure hybrydowym. Jednak co jakiś czas wracam do klasycznych rozwiązań, które są ponadczasowe i eleganckie. Wśród moich ulubieńców znajduje się między innymi manicure matowy. Dziś opowiem Wam, jak w prosty sposób go wykonać oraz w jaki sposób można go wykorzystać. Zapraszam do lektury!

Jak wykonać matowy manicure hybrydowy?

By wykonać matowy manicure hybrydowy, musimy zacząć od podstaw, czyli przygotowania paznokci jak do każdej innej stylizacji. Na początku więc przystępujemy do zdjęcia poprzedniej stylizacji (metodą dowolna: frezarką, acetonem, pilniczkiem). Pamiętajmy, by robić to ostrożnie i nie uszkodzić naturalnej płytki. Kolejnym krokiem powinno być wyrównanie paznokci i delikatne ich zmatowienie jako przygotowanie do właściwego manicure. Ten etap kończymy, odtłuszczając płytkę z użyciem wacików bezpyłowych oraz specjalnego odtłuszczacza.

Czego potrzebujemy do pomalowania paznokci matową hybrydą?

By ułatwić Wam zadanie, postanowiłam przygotować listę narzędzi i gadżetów niezbędnych do wykonania matowego manicure hybrydowego. Potrzebujesz:

 • pilniki o różnej gradacji i polerkę,
 • patyczek do odsuwania skórek,
 • cleaner (odtłuszczacz),
 • bezpyłowe waciki,
 • ewentualnie primer kwasowy lub bezkwasowy,
 • hybrydową bazę,
 • wybrany kolor lakieru hybrydowego,
 • matowy top do hybryd.

Kilka sposobów na matowy manicure hybrydowy

Sposobów na wykonanie matowego manicure hybrydowego jest kilka, ja pokaże wam dziś dwa najprostsze i najszybsze.

Matowy top do hybryd

Obecnie najczęściej wybieraną metodą wykonania matowego manicure hybrydowego jest wykorzystanie matowego topu. Jest to produkt, który w prosty i szybki sposób zmienia klasyczny kolor hybrydy w odcień matowy. Taki top znajdziemy w ofercie każdej firmy oferującej lakiery hybrydowe. Jak z niego korzystać?

Po przygotowaniu paznokci, nadaniu im kształtu, położeniu bazy i utwardzeniu, należy nałożyć kilka cienkich warstw koloru (każdą oczywiście wkładamy do lampy). Gdy mamy już tak przygotowane paznokcie, przechodzimy do nałożenia matowego topu do hybryd. Stosuje się go dokładnie tak samo, jak ten klasyczny top. Po utwardzeniu top zmieni nam manicure klasyczny w matowy. Jak widzicie, jest to bardzo prosta metoda. Kluczem do idealnie matowego paznokcia jest dokładne pomalowanie go topem. Jeśli ominiemy jakieś miejsce, pozostanie ono błyszczące.

Matowienie lakieru hybrydowego

Inną, nieco bardziej skomplikowanym sposobem na matowe paznokcie, jest ich ręczne zmatowienie. Wykorzystując blok polerski, delikatnie matowimy ostatnią warstwę hybrydy. W tej metodzie musimy działać dokładnie i delikatnie. Chodzi bowiem o to, by nie zetrzeć całkowicie koloru, tworząc prześwity, a subtelnie go zmatowić. Nie możemy więc używać zbyt grubych pilników, a wyłącznie bloku polerskiego. Trikiem jest wykorzystanie do tego już mocno zużytego pilniczka. By uzyskać gładkie, matowe paznokcie bez rys, wykonujmy krótkie ruchy w wielu kierunkach. Na koniec pozostaje nam oczyścić płytkę z pyłu i manicure gotowy.

Zaletą tej metody jest możliwość szybkiej zmiany manicure matowego w błyszczący. Wystarczy bowiem po odtłuszczeniu nałożyć klasyczny top, by zmienić wygląd całej stylizacji paznokci.

Inspiracje na matowy manicure hybrydowy

Gdy już wiemy, w jaki sposób najłatwiej wykorzystać matowy manicure hybrydowy, możemy eksperymentować i wykonać nietuzinkowe stylizacje. Oto kilka pomysłów na zastosowanie matowego manicure hybrydowego:

 • idealnie matowe paznokcie – to najprostsza wersja, w której cały manicure jest matowy,
 • łączenie błysku z matem – kolejną opcją jest pomalowanie kilku paznokci błyszczącymi lakierami, a pozostałych wykończenie matowym topem do hybryd,
 • błyszcząco-matowy french manicure – ciekawy efekt uzyskamy, wykonując french manicure w błyszczącym i matowym topie. Standardowo malowaną na biało końcówkę możemy podkreślić topem matowym, a pozostałą część paznokcia błyszczącym. Możemy jednak frencha wykonać na jednym kolorze, a zróżnicować go właśnie wykończeniem (niezależnie od tego, czy wolny brzeg pomalujemy topem matowym czy błyszczącym),
 • zdobienia matowe na błyszczącym tle – bardzo fajny efekt może dać nam połączenie matu i błysku, np. w prostych zdobieniach. Wystarczy podzielić paznokieć geometrycznie przy pomocy cienkich pasków-naklejek lub narysowanych ręcznie linii. Następnie część elementów wykańczamy topem matowym, a część błyszczącym,
 • na podobnej zasadzie możemy również wymalować sobie dowolne wzory, ale najlepiej sprawdzają się proste geometryczne lub roślinne. Zbyt wiele szczegółów może nam popsuć efekt,
 • matowy sweterek – szczególnie zimą i w okresie okołoświątecznym moje klientki sięgają po stylizację matowego sweterka. Jest to wzór imitujący warkocze z grubych swetrów, który najlepiej wygląda właśnie w matowym wykończeniu.