Jak samodzielnie wykonuje manicure hybrydowy w domowym zaciszu?

utworzone przez | sie 10, 2018 | Inspiracje | 0 komentarzy

Hybrydy noszę przeszło dwa lata i szczerze – nie wyobrażam sobie wrócić do tradycyjnego manicure. U mnie nawet te najbardziej “trwałe” lakiery utrzymywały się bez odprysków średnio 2-3 dni, dlatego lakiery hybrydowe są dla mnie prawdziwym wybawieniem. Odkąd robię hybrydy, mogę cieszyć się idealnie wyglądającym paznokciami średnio od 2 do 3 tygodni 🙂

Początkowo na manicure chodziłam do kosmetyczki, jednak widząc, że coraz więcej osób samodzielnie zaczyna robić hybrydy postanowiłam, że i ja spróbuję. Pierwszy podejrzanie tani zestaw do hybryd z allegro okazał się totalną porażką, ale tak szybko się nie zniechęciłam. Uzbierałam trochę kasy i zamówiłam swój profesjonalny zestaw startowy do hybryd, na którym “pracuję” do dziś i który okazał się strzałem w dziesiątkę!

W dzisiejszym wpisie chcę Wam opisać, jak samodzielnie wykonuję manicure hybrydowy. Być może dzięki moim wskazówkom któraś z Was rozpocznie swoją przygodę z wykonywaniem hybryd na własną rękę, bo można dzięki temu naprawdę sporo zaoszczędzić, o czym przekonałam się na własnym portfelu.

Co jest mi potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Jej główną zaletą jest trwałość. Hybrydy mogą utrzymać się na paznokciu nawet do 3 tygodni. Dlaczego tak się dzieje? Sekret tkwi w specjalnej lampie, która utwardza wcześniej nałożony na płytkę lakier hybrydowy.

Na początku wykonanie paznokci hybrydowych zajmowało mi średnio 2-3 godziny, dziś jestem w stanie zrobić je znacznie szybciej, dzięki wprawie i użyciu odpowiednich produktów.

A oto lista produktów, które (według mnie) są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego:

 • lampa UV lub LED do utwardzania lakieru hybrydowego (zdecydowanie bardziej polecam tę drugą, ponieważ zastosowanie technologii LED skraca czas wykonania zabiegu kilkakrotnie. Dla porównania lampa LED o mocy 36W to czas utwardzania około 36s, natomiast lampa UV o tej samej mocy to aż 120s)
 • pilnik o gradacji 100-180
 • blok polerski o gradacji min. 240
 • drewniane patyczki do skórek
 • cążki do skórek
 • cleaner – odtłuszczacz
 • primer (opcjonalnie)
 • baza do lakieru hybrydowego
 • lakier hybrydowy w wybranym kolorze
 • top coat
 • oliwka do skórek (opcjonalnie)
 • waciki bezpyłowe

Jak wykonuję manicure hybrydowy?

Krok 1 – Przygotowanie płytki paznokcia

Pierwszym krokiem (absolutnie koniecznym!) jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia pod hybrydę. Od tego, jak przygotujemy płytkę zależy m.in. trwałość hybrydy. Przygotowanie płytki do nałożenia hybrydy zaczynam od opiłowania paznokci zgodnie z preferencjami, dokładnego odsunięcia lub usunięciu skórek oraz zmatowienia płytki przy użyciu bloku polerskiego. Absolutnie nie można pominąć etapu matowienia przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Matowienie zapewnia doskonałą przyczepność lakieru, co z kolei przekłada się na jego trwałość. Gdy moje paznokcie są już gotowe pod nałożenie pozostałych preparatów, przecieram je wacikiem nasączonym w cleanerze, który służy do odtłuszczenia płytki paznokcia oraz usunięcia zanieczyszczeń przed rozpoczęciem stylizacji.

Krok 2 – Nałożenie primera

Ten krok nie jest niezbędny, ale przydaje się w przypadku osób z tłustą płytką paznokcia, na której lakiery szybko odpryksują. Ja osobiście przed nałożeniem bazy zawsze używam dodatkowo primera. Primery skutecznie wytrawiają płytkę paznokcia, a także zwiekszają przyczepność późniejszych warstw nałożonych na płytkę paznokcia. W sklepach możemy znaleźć primery kwasowe i bezkwasowe. Te pierwsze są silniejsze i bardziej inwazyjne, dlatego na początek polecam użyć primera bezkwasowego. Warto wiedzieć, że premiera nie utwardzamy w lampie. Ma on postać wodnistą, a jego wchłanianie trwa z reguły kilka sekund.

Krok 3 – Nałożenie bazy

Po wyschnięciu primera przychodzi czas na nałożenie bazy pod lakier hybrydowy. Ja zawsze nakładam pierw cienką warstwę bazy na kciuka, którego utwardzam osobno, a potem na pozostałe paznokcie u jednej ręki, pamiętając jednocześnie o zamknięciu wolnej krawędzi paznokcia. Czas utwardzania bazy w moim przypadku waha się od 30-60 sekund. To samo robię z drugą dłonią. Nałożenie bazy jest konieczne, ponieważ odpowiada ona za przyczepność lakieru.

Krok 4 – Nałożenie kolorowego lakieru hybrydowego

Teraz przychodzi czas na nałożenie kolorowego lakiery hybrydowego. Ja mam kilka swoich ulubionych odcieni, których bardzo często używam. Lakier zawsze nakładam cienką warstwą tak, aby nie spłynął i nie zalał paznokci (w tym wypadku również pamiętam o wolnej krawędzi paznokcia). Kiedy już nałożę pierwszą warstwę, pazurki wkładam do lampy na około 60 sekund. Czynność powtarzam do momentu, aż nie uzyskam satysfakcjonującego krycia. W przypadku, gdy niechcący zaleję skórki lakierem, usuwam nadmiar lakieru drewnianym patyczkiem

Uwaga! Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw lakieru nie należy przemywać paznokci cleanerem!

Krok 5 – Zabezpieczenie lakieru topem

Na utwardzony lakier hybrydowy nakładam cienką warstwę lakieru nawierzchniowego zwanego topem. Top, podobnie jak lakier hybrydowy, utwardzam w lampie. Dobrej jakości top doskonale utrwala hybrydę oraz nadaje jej piękny połysk.

Krok 6 – Przemycie całości cleanerem i wmasowanie oliwki do skórek

Całość jeszcze raz przemywam cleanerem. Pozwala mi to pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Na końcu nakładam oliwkę wokół paznokci i dokładnie wcieram ją w skórki w celu ich odżywienia.

W ten oto prosty sposób moje paznokcie są już gotowe. Nie muszę czekać aż wyschną, ani obawiać się, że pościel się w nich odbije 😉

Trwałość hybryd – od czego zależy?

Musimy pamiętać o tym, że ostateczny efekt oraz to, jak długo hybryda utrzyma się na paznokciu zależy przede wszystkim od trzech czynników:

 • jakości użytych produktów
 • sposobu robienia hybryd
 • kondycji naszych paznokci

Jeżeli tak jak ja chcecie same zacząć robić hybrydy w domu, warto od razu zainwestować w produkty do hybryd sprawdzonej firmy. Z własnego doświadczenia wiem, że tanim zestawem niewiadomego pochodzenia nigdy nie uzyskamy takiego efektu, o jakim marzymy. Trwałość hybrydy w dużym stopniu zależy również od kondycji naszej naturalnej płytki paznokcia. W przypadku osłabionej, rozdwajającej się płytki, nawet dobrze wykonany manicure hybrydowy może zacząć wcześniej odpryskiwać.

Więcej porad na temat trwałości hybryd znajdziecie w specjalnym wpisie na temat moich sposobów na przedłużenie trwałości manicure hybrydowego. Zachęcam do lektury!

A Wy jak wykonujecie swój manicure hybrydowy? Macie swoje sprawdzone sposoby, którymi chcecie się podzielić? Chodzicie na manicure do kosmetyczki, czy może tak jak ja – wykonujecie go samodzielnie w domowym zaciszu? Gorąco zachęcam do dyskusji!