Moja kolekcja lakierów hybrydowych do pracy

utworzone przez | paź 26, 2018 | Inspiracje | 0 komentarzy

Jak wiadomo, dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego również w pracy staram się, aby wyglądały one nienagannie i ładnie się prezentowały. Jak zapewne większość z Was, nie wyobrażam sobie zrezygnować z manicure hybrydowego, jednak ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, muszę szczególną uwagę zwrócić, na jaki kolor maluję paznokcie do pracy.

Delikatny manicure do pracy

Etykieta biznesu jednoznacznie określa, że we wszystkich aspektach wyglądu należy zachować umiar. Przykro to mówić, ale nigdy nie będziemy traktowane poważnie, jeżeli kolor naszych paznokci odwróci uwagę od tego, co mamy do powiedzenia. Zatem najbezpieczniejsze kolory do biura to kolory neutralne – odcienie beżu, pudrowego różu, nude. Takie kolory nie rzucają się w oczy, a przy tym wyglądają bardzo estetycznie. Jeżeli w pracy mamy kontakt z klientem, jest to z pewnością doskonały wybór.

Pastelowe paznokcie

źródło: neonail.pl

Ponadczasowa czerwień na paznokciach

W sytuacjach biznesowych kolorowe paznokcie są niedopuszczalne, ale od tej reguły jest jeden wyjątek, a mianowicie – czerwone paznokcie. W tym wypadku lepszym wyborem niż paznokcie krwistoczerwone będą ciemniejsze odcienie czerwieni (bordo, burgund). Trzeba jednak pamiętać, że czerwone paznokcie to wyjątkowo mocny element całej stylizacji, dlatego pozostała jej część powinna być odpowiednio stonowana. Tutaj ważne jest jeszcze też to, aby nie były one za długie. Szpiczaste czerwony szpony nie będą dobrym wyborem.

Czerwony manicure do pracy

źródło: pinterest.com

Jakich kolorów unikać do pracy?

Przede wszystkim w pracy należy unikać mocnych i ostrych kolorów. Wszelkie kolory fluorescencyjne, neonowe nie będą w tym wypadku najlepszym wyborem. Nie powinniśmy też sobie pozwolić na paznokcie pomalowane na kilka różnych kolorów. Nawet jeżeli są modne, to przez pracodawcę mogą być odbierane w sposób mało poważny. Z pewnością niewskazane jest też nasycenie paznokci wzorkami.

Jaka długość i kształt paznokci do pracy?

Niezależnie od tego, jaki kolor lakieru hybrydowego wybierzemy, musimy pamiętać, że aby dobrze wyglądał on na naszym paznokciu, trzeba im nadać odpowiedni kształt. Do pracy biurowej, w której mamy kontakt z klientem, długość paznokci nie powinna przekraczać 1-2 mm ponad opuszek. Najbardziej uniwersalnym kształtem jest tzw. “migdałek”, czyli prosto spiłowany paznokieć z delikatnie zaokrąglonymi bokami. Taki owalny kształt paznokci pasuje do każdego typu dłoni, pięknie wysmukla i dobrze wygląda zarówno przy krótszej, jak i nieco dłuższej płytce.

A Wy jaki manicure preferujecie do pracy? 😉