Bubble nails czyli bąbelkowe paznokcie – HIT czy KIT

utworzone przez | sie 24, 2018 | Na wesoło | 0 komentarzy

Natknęłyście się, gdzieś już w sieci na zdjęcia bąbelkowych paznokci, czyli tzw. bubble nails? Bo jak tak. I powiem Wam, że moda na bąbelkowe paznokcie w ogóle mnie nie przekonuje. Przypomina mi to jakieś narośla na paznokciach. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam paznokcie Bubble Nails, pomyślałam, że to coś w stylu “najzabawniejsze propozycje na Halloween”. Jednak bardzo się myliłam. Nawet nie wiecie, jak mocno się zdziwiłam, gdy okazało się, że moda na bąbelkowe paznokcie ma coraz więcej fanek. Na ogół jestem otwarta na wszystkie paznokciowe nowinki, ale w tym wypadku muszę powiedzieć zdecydowane NIE.

Czym tak dokładnie są Bubble Nails?

W skrócie Bubble Nails to manicure polegający na nałożeniu bardzo grubej warstwy akrylu. Taka warstwa akrylu sprawia, że paznokcie wyglądają nienaturalnie, a wręcz karykaturalnie. Być może w zamyśle miała to być pewnego rodzaju alternatywa dla popularnych migdałków lub paznokci do szpica. Niestety, ale w porównaniu z innymi kształtami, ten wygląda jak z kreskówki. Paznokci Bubble Nails nie uzyskamy na naszej naturalnej płytce. Aby ukształtować na płytce taki wystający bąbel, potrzebna nam spora ilość akrylu. W zastosowaniu akrylu nie ma nic złego i wiele kobiet – zwłaszcza tych ze słabą płytą – często decyduje się na paznokcie akrylowe ze względu na ich trwałość i możliwość przedłużenia, jednak w tym wypadku akryl nałożony w takiej ilość z całą pewnością spowoduje zniszczenie naturalnej płytki. Wystarczy, że przez przypadek o coś zahaczymy, co przy takim kształcie nie będzie wcale takie trudne. Co więcej, kwadratowy kształt paznokcia i wystający poza kontur bąbel zdecydowanie skraca i zniekształca palce.


źródło:ofeminin.pl


źródło:ofeminin.pl

Bubble Nails – kit czy kit?

Zastanawiam się, czy da się zrobić brzydszy manicure niż ten bąbelkowy. Ja chyba gorszego nigdy nie widziałam. Dłonie są wizytówką kobiety, a paznokcie mają je dodatkowo upiększać, w tym wypadku nie ma o tym mowy. Ale w końcu o gustach się nie dyskutuje…

Kompletnie nie rozumiem tego trendu i nie wyobrażam sobie, aby Polki masowo zaczęły nosić bąbelkowe paznokcie. Wyglądają tandetnie i są obrzydliwe. Jednak moda rządzi się swoimi prawami, jeżeli kilka lat temu były modne dzwony, to za jakiś czas zastąpiły je rurki. Tak samo sprawa wygląda z paznokciami. Kiedyś popularne były spiczaste paznokcie (to jeszcze mogłam znieść), potem migdałki, a teraz na topie są krótkie paznokcie. Ale przecież krótkie paznokcie wcale nie muszą oznaczać brzydkie.

Alternatywa dla Bubble Nails – czyli jaki manicure dla krótkich paznokci?

To nieprawda, że na krótkich paznokciach nie da się zaszaleć z wzorami i zdobieniami, a jednolity kolor jest jedynym rozwiązaniem dla krótkiej płytki paznokcia. Owszem krótkie paznokcie mają bardzo małą płytkę, która oferuje mało miejsca na ich ozdabianie, dlatego musimy zachować odpowiedni umiar, aby optycznie nie skrócić i nie poszerzyć paznokcia.

Malując krótkie paznokcie, można wykorzystać wszelkiego typu motywy podłużnych pasków czy wzorów. Poprzeczne wzorki mogą niekorzystnie poszerzyć paznokieć. W przypadku krótkich, ale szerokich paznokci możemy też pomalować jedynie ich środek, pozostawiając niewypełnione boki. Dzięki temu paznokcie będą wyglądały na optycznie wydłużone. Na krótkich paznokciach wszelkiego typu efektowne duże zdobienia raczej nie będą dobrze wyglądać. Lepiej wybierać delikatne, subtelne wzory, które powinny znaleźć się jak najbliższej końcówki paznokcia.

źródło: neonail.pl

źródło: styl.fm

Czy Wam moda na bąbelkowe paznokcie też nie przypadła do gustu? Jakie macie swoje sposoby na stylizacje krótkich paznokci?