Najdziwniejsze paznokcie hybrydowe, jakie kiedykolwiek widziałam

utworzone przez | sie 27, 2018 | Na wesoło | 0 komentarzy

Ostatnio przeglądając w sieci inspiracje na paznokcie, natknęłam się na zdjęcia najdziwniejszych paznokci, które podobno robią furorę na wschodzie. Hmm… myślę, że trzeba być naprawdę odważnym, aby coś takiego sobie zrobić, ale w końcu o gustach się nie dyskutuje.

Ciekawa jestem, czy któraś z Was odważyłaby się na takie paznokcie ;D

1. Świecące paznokcie

źródło: wizaz.pl

Podobno pomysł na ledowe paznokcie narodził się w Korei Południowej, w salonie Unistella. Właścicielka salonu przyczepiła do swoich paznokci lampki w kształcie diamentów. Muszę przyznać, że wykazała się ona niezwykłą pomysłowością. Ponoć wykonanie takiego zdobienia jest dziecinne proste – wystarczy odpowiednio przedłużyć paznokcia lub nakleić tipsy na naturalną płytkę paznokcia, następnie zrobić w nich małą dziurkę i przełożyć światełka. Czy ktoś chętny na taki manicure?

2. Druciane paznokcie

źródło: wizaz.pl

Pomysł na druciane paznokcie narodził się w tym samym miejscu, w którym powstały pierwsze świecące paznokcie. Mają one imitować zdobienia wykonane paznokciową biżuterią, która już kiedyś pojawiła się w formie kolczyków. Zdobienie wydaje się dość proste do wykonania – na pewno potrzebny będzie cienki drucik w dowolnym kolorze. Drucik wygina się w dowolnym kierunku, umieszcza na paznokciu, a następnie pokrywa odpowiednią bazą. Aby drucik utrzymał się na paznokciu, z pewnością potrzeba mocnej bazy o właściwościach budującego żelu. Projekty Eun Kyung Park – właścicielki salonu w Korei – z pewnością można uznać za mocno futurystyczne. Myślicie, że taki trend ma szansę na stałe zagościć w Polsce?

3. Aquarium nails

źródło: styl.fm

To kolejny bardzo oryginalny trend w manicure hybrydowym, który rzucił mi się ostatnio w oczy. Pomysł przywędrował do nas oczywiście z… Korei, jak większość takich dziwnych zdobień. Jak krótko mogę scharakteryzować paznokcie aquarium nails? Przesyt formy nad treścią. Mnóstwo brokatu, cekin, koralikówi i świecidełek. Ale to nie wszystko. Aquarium nails to paznokcie wypełnione wodą. Do akrylowej kapsułki wlewa się odrobinę wody oraz wkłada ozodby. A żeby było jeszcze bardziej kolorowo, wodę zabarwia się na dowolny kolor 😉 Paznokcie ozdabia się również z wierzchu naklejkami i aplikacji. Podczas poruszania dłońmi woda w paznokciach przelewa się w dół i górę. Mnie to przypomina popularne niegdyś przez dzieci linijki i długopisy wypełnione wodą. Czy Wy też macie takie skojarzenia?

4. High heel nails

źródło: styl.fm

Wcale nie chodzi tutaj o malowanie wzoru buta na paznokciu, choć podobno efekt ma imitować wygląd obcasów. Znakiem rozpoznawczym high heel nails są tzw. negative spaces, czyli przestrzenie pokazujące naturalną płytkę paznokcia oraz zdobienia zrobione z drucików. Drucik obcina się i układa w odpowiednim kształcie na paznokciu, po czym utwardza. Następnie dwoma różnymi kolorami maluje się pionowy pasek lakieru na środku paznokcia lub dwa mniejsze po bokach. Takie zdobienie można wykonać tylko na paznokciach hybrydowych lub żelowych, ponieważ tylko w tym przypadku mamy możliwość utwardzić całość. Podobno high heel nails pozwala na optyczne wydłużenie i wysmuklenie płytki paznokcia. Czy któraś z Was skusi się na takie paznokcie?

5. Velvet manicure

źródło: kobieta.onet.pl

Velvet manicure to z założenia paznokcie przypominające fakturą aksamit. Jednak jak widać na załączonym obrazku, różnie z tym bywa. Aksamity manicure można zrobić w domowym zaciszu bez konieczności odwiedzania kosmetyczki. Jak to zrobić? Wystarczy zdecydować się na konkretny kolor paznokci i zakupić specjalny aksamit w proszku. Wiem, że wielu z Was ta stylizacja przypadnie go gustu, ale moim zdaniem takie paznokcie są niepraktyczne, ponieważ nasiąkają wodą, co powoduje, że efekt “sweterka” na paznokciach wygląda mocno średnio.