Jak przedłużyć trwałość hybryd i zapobiec odpryskom?

utworzone przez | sie 15, 2018 | Refleksje | 0 komentarzy

Pewnie wiele z Was zastanawia się nad tym, czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości manicure hybrydowego. Otóż wystarczy wyeliminować kilka podstawowych błędów, które nagminnie zdarza się nam robić podczas manicure hybrydowego, a unikniemy przedwczesnego odchodzenia lakieru płatami i tym samym przedłużymy trwałość lakieru hybrydowego.

W tym wpisie przedstawię Wam moje sposoby na to, aby hybryda nie schodziła zbyt szybko z paznokci.

Wykonując hybrydy, zawsze należy dbać o to, by:

Odpowiednio przygotować płytkę paznokcia

Nieraz zastanawiamy się, dlaczego hybryda odchodzi po dwóch dniach? Jedną z przyczyn może być nieodpowiednie przygotowanie płytki lub co gorsza – całkowite pominięcie tego etapu. Każda profesjonalna kosmetyczka wie, jak szalenie ważne jest właściwe przygotowanie płytki pod nałożenie lakieru hybrydowego.

Teraz w skrócie przedstawię Wam, jak powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie płytki:

Po pierwsze, oczyszczenie płytki paznokcia

Przed nałożeniem świeżego lakieru hybrydowego przede wszystkim musimy usunąć poprzedni lakier i resztki, jakie po nim zostały. Najbezpieczniej wykonać to za pomocą specjalnego płynu do usuwania hybryd lub acetonu do hybryd. Gdy usuniemy lakier, możemy przejść do usunięcia skórek przy wale okołopaznokciowym przy użyciu cążek do skórek lub metalowego kopytka. Nieusunięcie skórek i doprowadzenie do ich zalania może skutkować dostaniem się pod lakier powietrza, a w konsekwencji doprowadzić do odpadania hybrydy płatami.

Po drugie, zmatowienie płytki paznokcia

Do matowienia paznokci możemy użyć bloku polerskiego lub pilnika o gradacji 180. Niektórzy do zmatowienia używają frezarki. Jednak ja początkującym osobom nie polecam takiego urządzenia, ponieważ nieumiejętne użycie frezarki może doprowadzić do zniszczenia naturalnej płytki paznokcia.

Matowienie to bardzo ważny etap przygotowania płytki paznokcia, pozwala przede wszystkim na zwiększenie przyczepności lakieru, co z kolei przekłada się na trwałość całej stylizacji.

Po trzecie, odtłuszczenie płytki

Kolejnym etapem przygotowania płytki jest jej delikatne odtłuszczenie. Do odtłuszczenia powinno użyć się specjalnie do tego przeznaczonego cleneru. Przemywając płytkę cleanerem, pozbywamy się z niej zanieczyszczeń.

Po czwarte, użycie preparatów poprawiających przyczepność

Ostatnim krokiem przygotowującym płytkę paznokcia do hybrydy jest użycie specjalnych preparatów poprawiających przyczepność lakieru hybrydowego (nie mylić z bazą). W tej roli najlepiej spiszą się primery. Do wyboru mamy primery kwasowe lub bezkwasowe. Primery kwasowe zawierają kwas metaakrylowy, który penetruję płytkę i powoduje, że łatwiej łączy się ona z lakierem. Primer bezkwasowy nie zawiera kwasu, tylko octan etylu, dlatego jest łagodniejszy w działaniu w porównaniu z primerem kwasowym. Do hybryd w zupełności wystarczy primer bezkwasowy, który dobrze oczyszcza, dezynfekuje i odtłuszcza płytkę. Należy jednak pamiętać, że primer nie jest bazą pod lakier hybrydowy i jej nie zastąpi.

Zabezpieczyć wolny brzeg paznokci

Przyznajcie się, ile razy zdarzyło Wam się zapomnieć o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia? Bo mnie wiele razy 😉 Teraz jednak zawsze o tym pamiętać, ponieważ wiem, czym to może skutkować – odpryski lakieru, zapowietrzenia, pęknięcia…ech

Zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia polega na nałożeniu wszystkich preparatów również na końcówkę paznokcia i pomalowanie go delikatnie od spodu po to, aby pod brzeg paznokcia nie podeszło powietrze. Z moich obserwacji wynika, że brak zabezpieczenia wolnego brzegu to jedna z najczęstszych przyczyn słabej trwałości manicure.

Nałożyć cienkie warstwy lakieru

Lakier może się nie utwardzić, jeżeli nałożymy zbyt dużo produktu. Podstawą przy wykonywaniu manicure hybrydowego jest nakładanie cienkich warstw lakieru. Każdą z warstw należy utwardzić pod lampą. Nakładanie zbyt dużej ilości lakieru może skutkować tym, że lakier rozpłynie nam się po skórkach, a paznokcie będą wyglądały przesadnie “grubo”.

Ustawić odpowiedni czas utwardzania

Gdy zbyt krótko trzymamy dłoń w lampie, to logiczne jest, że poszczególne warstwy mogą się odpowiednio nie utwardzić, co spowoduje, że hybryda zacznie nam szybciej schodzić z płytki paznokcia. Średni czas utwardzania lakieru hybrydowego zależy przede wszystkim od mocy lampy i jej rodzaju – inny będzie dla lampy LED, a jeszcze inne dla lampy UV. Ja mam lampę LED 36W i średnio utwardzam w niej lakier od 30 do 60 sekund. Jeżeli korzystamy z lampy UV, pamiętajmy też o regularnej wymianie żarówek!

Używać produktów dobrej jakości

Na aukcjach internetowych wręcz roi się od produktów do wykonania stylizacji hybrydowych. Niestety, zalety w tym wypadku kończą się jedynie na niskiej cenie, bo jakość tych produktów jest bardzo wątpliwa. W przypadku manicure hybrydowego bardzo ważne jest, aby użyć odpowiedniej bazy, która ma bezpośredni kontakt z płytką paznokcia i wpływa na trwałość nakładanych na nią produktów. Równie ważny jest dobór odpowiedniego topu, a więc produktu, który aplikujemy jako ostatnią warstwę. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem skompletowanie zestawu (lub kupienie gotowego) sprawdzonej firmy do stylizacji paznokci, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że produkty nie zniszczą naszych paznokci. Cena gotowego zestawu do hybryd waha się od 150 do 400 zł w zależności od ilości elementów.

A co, gdy to nadal nie pomaga?

Pisałam o tym tutaj, że na słabych i zniszczonych paznokciach hybryda nie tylko będzie gorzej wyglądać, ale i jej trwałość będzie zdecydowanie gorsza. Dlatego o paznokcie musimy dbać. Nie należy skrobać hybrydy, obgryzać i zbyt mocno jej piłować, ponieważ w ten sposób możemy uszkodzić sobie naturalną płytkę paznokcia. Jeśli nasze paznokcie są mocne osłabione, proponuję najpierw odżywić i zregenerować płytkę za pomocą odpowiednich preparatów i odżywek do paznokci.

Słyszałam, że świetne efekty w przypadku regeneracji zniszczonej płytki przynosi manicure japoński. Robiła któraś z Was taki zabieg?

https://www.youtube.com/watch?v=OWD3_MmXZIA
źródło: NeoNailProfessional

Macie jakieś swoje sposoby na przedłużenie trwałości hybryd? Zdarza Wam się popełniać wyżej opisane błędy? Zapraszam do dyskusji!