Jak usunąć manicure hybrydowy, aby nie zniszczyć płytki – mój sposób

utworzone przez | gru 21, 2018 | Refleksje | 0 komentarzy

Usunięcie lakieru hybrydowego to bardzo ważny etap. Nieprawidłowo usunięty lakier może wyrządzić ogromną krzywdę naszym paznokciom. Sprawia, że płytka staje się zniszczona, rozdwojona, co przekłada się oczywiście negatywnie na późniejszą trwałość manicure. Ręka w górę, która z Was choć raz przyspieszyła zdejmowanie hybrydy i zerwała lakier z paznokci? Wszystkie wiemy, że jest to zbrodnia, bo wraz z lakierem zdziera się wierzchnią warstwę paznokcia.

W związku z tym, że metoda hybrydowa uważna jest na bezpieczny sposób stylizacji paznokci, dziś postanowiłam Wam opisać, jak usunąć lakier hybrydowy samodzielnie w domu bez ryzyka uszkodzenia paznokcia.

Co jest nam potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego?

Aby skutecznie usunąć manicure hybrydowy, potrzebne są produkty wchodzące w skład zestawów do usuwania hybryd:

  • waciki bezpyłowe;
  • folia aluminiowa (lub opcjonalnie gotowa folia aluminiowa już z wacikiem w środku – zdecydowanie wygodniejsza forma);
  • płyn do usuwania hybryd na bazie acetonu tzw. remover;
  • drewniane patyczki bambusowe;
  • pilniczek drobnoziarnisty;
  • oliwka do skórek.

Jak usunąć hybrydę krok po kroku

Najważniejszą zaletą lakierów hybrydowych jest fakt, że podczas ich usuwania nie spiłowujemy żadnej warstwy. To właśnie odróżnia manicure hybrydowy od tzw. żeli. Aby jednak aceton lepiej wchłonął się w strukturę lakieru, można pilnikiem drobnoziarnistym delikatnie opiłować wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego.

Krok 1

Proponuję zacząć od zmatowienia i delikatnego opiłowania płytki paznokcia. Do tego celu najlepiej użyć pilnika drobnoziarnistego lub bloku polerskiego. Ale uwaga! Celem tego etapu nie jest spiłowanie lakieru hybrydowego tylko jedynie jego zmatowienie po to, aby preparat mógł łatwiej wniknąć w głąb paznokcia.

Krok 2

Warto pamiętać również o tym, aby nałożyć oliwkę na skórki i skórę wokół paznokcia. Zabezpieczy ona przed wysuszającym działaniem acetonu.

Krok 3

Lakier hybrydowy nie reaguje na zwykły zmywacz, dlatego do jego usunięcia trzeba wykorzystać aceton. Lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego acetonu, który może powodować wysuszenie płytki paznokcia, będzie specjalny remover z dodatkiem lanoliny, która dodatkowo zabezpiecza płytkę paznokcia i skórki wokół przed wysuszeniem. Jeżeli mamy specjalną folię do usuwania manicure hybrydowego, na wacik nalewamy odrobinę acetonu i owijamy nią palec. Ważne, aby bezpośrednio do paznokcia przylegał fragment z nasączonym wacikiem. Z tak owiniętymi palcami czekamy około 10-15 minut.

źródło: pinterest.com

Krok 4

Po upływie tego czasu lakier hybrydowy powinien sam zacząć odchodzić od płytki paznokcia. Jeżeli jednak tak się nie dzieje, możemy sobie pomóc drewnianym bambusowym patyczkiem lub metalowym kopytkiem. Przykładamy przyrząd do paznokcia i zsuwamy zmiękczoną warstwę paznokcia, kierując się od nasady ku końcówkom. Należy jednak przy tym zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić płytki paznokcia poprzez zbyt mocny nacisk.

Krok 5

Pozostałości bazy można się pozbyć za pomocą polerki. Po usunięciu hybrydy płytkę paznokcia delikatnie polerujemy przy użyciu bloczka polerskiego, aby odzyskała swój naturalny połysk.

Jakich błędów nie popełniać, by zdejmowaniu hybrydy?

Jak już wspomniałam, przede wszystkim musimy zapomnieć o piłowaniu lakieru hybrydowego, bo w ten sposób uszkodzenie płytki paznokcia mamy gwarantowane.

Zdecydowanie odradzam również stosowanie popularnej wśród niektórych fanek manicure hybrydowego metodzie moczenia paznokci w miseczce ze zmywaczem. Jest to prosty sposób na wysuszenie paznokci i zniszczenie skórek wokół nich.

Dziewczynom, które są niewprawione w manicure, raczej nie polecam używać metalowego kopytka do zsuwania zmiękczonego lakieru. W niewprawionych rękach urządzenie to może być po prostu użyte za mocno i na długo zniszczyć płytkę paznokcia.

Jeżeli po zdjęciu hybrydy widzimy, że nasze paznokcie są słabsze, delikatniejsze i rozdwojone to znak, że przyda im się co najmniej miesięczny odpoczynek od manicure. Możemy ten czas wykorzystać na regenerację płytki paznokcia.

Manicure japoński – sposób na regenerację płytki paznokcia

Skutecznym sposobem na odbudowę płytki paznokcia jest manicure japoński. Jest to zabieg, który cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością w krajach dalekiej Azji. Od niedawna jest on dostępny także u nas w Polsce – możemy go wykonać w gabinetach kosmetycznych. Zestaw do manicure japońskiego można też kupić w dobrych sklepach z akcesoriami do paznokci. Wówczas taki zabieg możemy przeprowadzić samodzielnie w domu.

Na czym polega sekret manicure japońskiego? Dlaczego tak wiele kobiet po niego sięga? Podstawą zabiegu jest dokładne oczyszczenie płytki paznokcia z zanieczyszczeń. Dodatkowo użyte podczas zabiegu specjalne produkty P. Shine wzmacniają naturalne paznokcie, nadając im połysk różowej perły. Manicure japoński nadaje paznokciom blask oraz wzmacnia je w składniki naturalne (m.in. witaminę A i E). Jednym słowem zabieg pomoże odzyskać płytce zdrowy i piękny wygląd. Jest on szczególnie polecany w przypadku kruchych i łamliwych paznokci./