Moje najczęstsze problemy z hybrydami

utworzone przez | lis 29, 2018 | Refleksje | 0 komentarzy

Każdej z nas zdarza się popełnić większe bądź mniejsze błędy podczas wykonywania manicure hybrydowego, co oczywiście przekłada się na jakość i trwałość lakieru. W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami swoimi problemami z hybrydami. Zapraszam do lektury 😉

Jakie najczęstsze błędy popełniałam przy wykonywaniu manicure hybrydowego?

Zacznijmy od tego, że dobrze wykonana hybryda powinna utrzymywać na paznokciach około dwóch tygodni. Tak naprawdę, gdyby nie nieestetyczny odrost, można by było nawet ten czas wydłużyć do trzech tygodni. Doszłam już do wprawy w wykonywaniu manicure, więc błędy, które kiedyś zdarzało mi się popełniać bardzo często, zredukowałam praktycznie do absolutnego minimum. Podobno człowiek uczy się na własnych błędach, dlatego dziś chcę się z Wami nimi podzielić.

#1 Brak efektu nabłyszczenia

W momencie, gdy zaczynałam swoją przygodę z hybrydami, po utwardzeniu ich w lampie i przemyciu cleanerem lakier na paznokciach matowiał.

Rozwiązanie:

Generalnie w sprzedaży są dwa rodzaje top coatów – takie, które wymagają przemywania cleanerem oraz, które tego nie potrzebują. Jeżeli używasz topu, który wymaga przemywania, po utwardzeniu lakieru daj mu chwilę “odpocząć”, czyli odczekaj około minuty, zanim go przemyjesz.

Druga opcja jest taka, że być może używasz niewłaściwego cleanera (tak było w moim przypadku). Używałam cleanera, który był nieadekwatny do lakieru hybrydowego, dlatego aby unikać takich sytuacji, lepiej stosować cleaner tej samej firmy, co top coat i kolorowe lakiery hybrydowe.

Wyjściem z tej sytuacji będzie również zakup specjalnego nabłyszczacza do hybryd, który zazwyczaj nakładany na top coat. Taki nabłyszczacz zapewnia długotrwały połysk. Alternatywą dla nabłyszcza jest szukanie topów mocno nabłyszczających.

kolorowe paznokcie

źródło: pinterest.com

#2 Zniszczona płytka przez nieumiejętne ściągnięcie lakieru hybrydowego

Początkowo moje paznokcie po wykonaniu hybryd nie było w najlepszej kondycji. Jaki był tego powód? Nieumiejętne ściąganie manicure hybrydowego…zębami.

Rozwiązanie:

Jak zatem prawidłowo ściągnąć hybrydy, aby nie wyrządzić krzywdy swoim paznokciom? W zasadzie jest na to tylko jeden sposób. Tu przyda nam się specjalny płyn do usuwania hybryd na bazie acetonu (uwaga nie aceton!), sreberka oraz waciki kosmetyczne. Waciki nasączone w acetonie należy pozostawić na paznokciach owinięte w folię aluminiową na 10-15 minut. Po tym czasie lakier powinien zacząć sam odchodzić. Jeżeli nie odchodzi płatami, możemy sobie pomóc specjalnym patyczkiem do paznokci. Przy ściąganiu hybrydy niedopuszczalne jest piłowanie całości lub usuwanie jej w inny mechaniczny sposób (np. frezarką), zwłaszcza przez osoby, które nie mają w tym wprawy. Każda z nas musi pamiętać, że używanie specjalistycznych urządzeń do manicure wymaga odpowiedniego przygotowania.

#3 Hybrydy odchodzą płatami po 2-3 dniach

Wiele może być przyczyn takiego stanu rzeczy. Jednak do najczęstszych powodów zbyt szybkiego odchodzenia hybrydy zaliczyć można:

  • złe przygotowanie płytki paznokcia pod hybrydę – często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie od przygotowania płytki paznokcia w głównej mierze zależy trwałość manicure. Przede wszystkim paznokieć powinien mieć usunięte skórki. Jeżeli tego nie zrobimy, zostaną one zalane lakierem, co sprawi, że zacznie on szybciej odpryskiwać. Następnie płytkę należy odpowiednio zmatowić blokiem polerskim oraz ją odtłuścić, aby zwiększyć przyczepność kolejno nakładanych warstw. Kiedy płytka nie zostanie odpowiednio odtłuszczona, nie mamy szans na trwały manicure.
  • brak zabezpieczenia wolnego brzegu – często przy nakładaniu bazy oraz kolejnych warstw lakieru zapominamy o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, co skutkować może tym, że pod lakier dostanie się powietrze i zacznie on lada chwila odchodzić lub odpryskiwać.
  • zbyt gruba warstwa lakieru – kolejnym błędem przy stylizacji paznokci, który może mieć wpływ na trwałość stylizacji, jest nanoszenie zbyt grubych warstw lakieru. Kiedy warstwa jest zbyt gruba, zwiększa się nam prawdopodobieństwo, że lakier spłynie z paznokcia.
  • zbyt krótki czas naświetlania w lampie – nie bez powodu producenci lamp zalecają konkretny czas naświetlania lakieru w lampie. W przypadku, gdy będziemy utwardzać lakier zbyt krótko, z pewnością nie będzie on trwały. Średni czas naświetlania uzależniony jest od rodzaju i mocy lampy (dłuższy dla lampy UV, krótszy dla LED).
  • kruche i rozdwajające się paznokcie – hybryda nie będzie trwała na naturalnie kruchych i rozdwajających się paznokciach, dlatego warto je wcześniej wzmocnić suplementacją od wewnątrz lub stosowaniem specjalnych odżywek witaminowych.
  • uszkodzenia mechaniczne – manicure nie będzie trwały, jeżeli nie będziemy odpowiednio o niego dbać 😉 Z własnego doświadczenia wiem, że przy wykonywaniu czynności z użyciem silnych detergentów zawsze warto ubrać rękawiczki w celu zabezpieczenia nie tylko dłoni ale i paznokci.czerwone paznokcie

źródło: pinterest.com

Więcej spostrzeżeń na ten temat poruszyłam we wpisie: Jak przedłużyć trwałość hybryd i zapobiec odpryskom.

A jakie są Wasze najczęstsze problemy z hybrydami? Zachęcam do dyskusji.